Predpríprava na klimatizáciu

Predpríprava na klimatizáciu. Nezabúdajte počas výstavby vášho domova, alebo rekonštrukcie na inštaláciu klimatizačných potrubných rozvodov a elektrického napájania klimatizácia. Vyhnete sa nežiadúcim plastovým lištám, alebo zasekaniu potrubia už v hotových stenách, sadrokartónom a omietkach.

Predpríprava na klimatizáciu rieši už v samotnom návrhu budúce umiestnenie klimatizačného zariadenia, jeho výkon, typ klimatizácie. Do stien sa počas výstavby, alebo rekonštrukcie priestoru zasekajú medené potrubia s izoláciou, komunikačné vedenie, hadica pre odvod kondenzátu, prívodné vedenie, prípadne sa vyrieši aj umiestnenie a uchytenie vonkajšej jednotky.

Ak uvažujete na predprípravou na klimatizáciu, neváhajte sa poradiť s nami.

Predpríprava na klimatizáciu

Aká veľká drážka sa bude sekať od stien?

Zvyčajne sa drážkuje rozmer približne 4 cm hlboký a 5 cm vysoký, avšak rozmer drážky sa môže meniť, podľa výkonu klimatizácie a aktuálnej hrúbky izolácie medeného potrubia. Drážka sa vyreže kvalitnými drážkovacími strojmi od značky HILTI a BOSCH. Po vyrezaní všetkých potrebných otvorov sa potrubie uloží do stien a pripevní.

Predpríprava na klimatizáciu je výborná a cenovo nenáročná záležitosť.

Inštalačná kompaktná krabica zabudovaná do steny.

Pri inštalácii predprípravy na klimatizáciu sa používajú aj inštalačné kompaktné krabice pre schovanie potrubia a kabeláže, na ktorú sa následne nanesie omietka a po finálnom vyspravení stien nie je vidieť. Klimatizáciu si v takomto prípade vôbec nemusíte urýchlene inštalovať, pretože potrubia nerušia vizuál steny.

Cena predprípravy na klimatizáciu

Každá predpríprava potrebuje individuálnu cenovú ponuku. Cenu tvorí materiál a práca, ale upravuje ju aj typ muriva, množstvo drážkovania a náročnosť prác. Sekacie práce do betónu sú obzvlášť zdĺhavé a náročné, avšak nie nemožné. Pre vykružovanie dier do betónu používame kvalitné jadrové vŕtacie zostavy s diamantovými korunkami. Neváhajte nás kontaktovať pre nacenenie vašej predprípravy na klimatizáciu.

Inštalácia klimatizácie na nami nemontovanú predprípravu

Inštalujeme klimatizácie aj na nami nedodané predprípravy, pre cenovú ponuku na montáž klimatizácie nám stačia fotografie. Zvyčajne sa jedná o kvalitne spracované predprípravy odbornými certifikovanými spoločnosťami a preto nie je potrebné upravovať predprípravu zváraním, nadpájaním a upravovaním potrubia.